Абонамент за бюлетин
Годината на осемте химии
-10%

Годината на осемте химии

ISBN: 9786191864416
Издател: Жанет 45
Издадена: 2018
Брой страници: 140
Корица: Мекa
Език: Български
Размери: 13.00x20.00
Корична цена: 7.16 € / 14.00 лв.
Цена: 6.44 € / 12.60 лв.
Вижте книги с подобно съдържание и в следните категории: Художествена литература, Българска литература, Проза
Семейството на Ани е пред разпадане. Доника очаква внуче. Ваня е бременна. Росица живее спокойно и хармонично. Галя обича спорта и децата си. Всички те са диагностицирани с рак на гърдата. Очаква ги година с осем химиотерапии, много болка, но и изненадващо пътуване към себе си.

Книгата съдържа истинските истории на жени с рак на гърдата, обединени в пет образа. Те са дълбоко интимни и съвсем конкретни със своите чувства, страхове, сънища, обрати и, разбира се, добри и злощастни срещи с нашето здравеопазване. Това е книга за оптимизъм и победа. Защото авторката е една от тези жени.

„Петя Накова е военен кореспондент от страната на болестта. С широко отворени очи, без да отвръща поглед и от най-тежките ситуации, тя наблюдава как тялото води битка със себе си, как няколко смели жени всекидневно се борят с терористичните клетки на рака. Изисква се много честност и сила, и голяма доза самообладание, за да опишеш трагедията, когато си в нейния център. Петя Накова е оцеляла, за да ни разкаже.“
Димитър Кенаров

Странни са тези разкази за дългото преминаване през ада на коварната болест. Наистина странни, защото колкото и да са различни жените, чиито истории е събрала тук авторката, едно нещо ги обединява непоколебимо: преодоляването! Не оцеляването, а преодоляването.

Или както казва една от тях – „това не е точка или удивителна, а многоточие към следващите месеци, в които душата ми постепенно започва да се отпуска.”
Христо Карастоянов

----------------------
Петя Накова завършва режисура в НБУ. През 2012 г. излиза документалният й роман „Проповедникът и Черният кон“ (Изток-Запад). Документалист по сърце и призвание, тя дебютира с документалния филм „Ром Кихот“ (2013, сърежисьор с Нина Пехливанова). Сили да се бори с коварната болест й дават съпругът, синът и приятелите, както и работата по втория й филм.

Книги, подобни на "Годината на осемте химии"

Проповедникът и черният кон
-5%

Проповедникът и черният кон

Петя Накова

3.70 €
7.24 лв.
Да спасиш облаците

Да спасиш облаците

Нина Александрова

6.44 €
12.60 лв.
Мечът на непримиримите

Мечът на непримиримите

Цончо Родев

8.36 €
16.36 лв.
Стародавни и модерни български работи

Стародавни и модерни български работи

Иво Сиромахов

6.14 €
12.00 лв.
Мамник - твърда корица

Мамник - твърда корица

Васил Попов

9.46 €
18.50 лв.

Други книги от Петя Накова

Коментари за "Годината на осемте химии"
Добави коментар »
 
Полетата, отбелязани със *, са задължителни.
Моля, използвайте кирилица!
Мнения, които нарушават добрия тон, ще бъдат изтривани от администратора.
Име*
E-mail
Антиспам код*   генерирай нов код
Коментар*

Този сайт използва бисквитки (cookies). Ако желаете можете да научите повече тук.разбрах