Абонамент за бюлетин
Аз съм Малала
-10%

Аз съм Малала

ISBN: 9789547693494
Издател: Обсидиан
Издадена: 2014
Брой страници: 336
Корица: Мекa
Език: Български
Корична цена: 16.00 лв. / 8.18 €
Цена: 14.40 лв. / 7.36 €
ИзчерпанаИзчерпана
Вижте книги с подобно съдържание и в следните категории: Художествена литература, Преводна литература, Биографична литература
Момичето, което надигна глас в защита на образованието и беше простреляно от талибаните.

Когато талибаните установяват контрол над долината Суат в Пакистан, едно момиче надига глас срещу затварянето на девическите училища. Малала отказва да мълчи въпреки смъртните заплахи срещу семейството ѝ. Още на единадесет години, тя започва да праща кореспонденции до Би Би Си, за да може светът да види това красиво, но опустошено място през очите на едно дете. Двамата с баща ѝ подемат открита кампания за правото на момичетата да учат. През октомври 2012 г., талибаните поръчват убийството на петнадесетгодишната Малала, която е простреляна в главата в училищния автобус. Като по чудо, тя оцелява и се превръща в символ на борбата за свободен достъп до образование. През 2013 г. Малала е номинирана за Нобеловата награда за мир и получава наградата "Сахаров". Днес, тя защитава още по-смело каузата си въпреки продължаващите заплахи. Гласът ѝ се чува както по световните форуми и в студентските аудитории, така и в бежанските лагери, които посещава.

"Родена съм в страна, създадена в полунощ. А когато едва не умрях, тъкмо преваляше пладне.
Преди една година тръгнах от къщи за училище и повече не се върнах. Прониза ме талибански куршум. Била съм изведена в безсъзнание от Пакистан със самолет. Някои хора твърдят, че никога няма да се върна у дома, но аз вярвам с цялото си сърце, че това ще стане.
Сега се намирам в страна, която е с пет часа по-назад от скъпата ми родина и от дома ми в долината Суат. Моята страна обаче е по-назад не с часове, а с векове."
Малала Юсафзаи

Книги, подобни на "Аз съм Малала"

Между две царства
-10%

Между две царства

Сулейка Джауад

26.41 лв.
13.50 €
Домът на Бекъм

Домът на Бекъм

Том Бауър

29.99 лв.
15.33 €
Джордж Оруел – По следите на пророка
-10%

Джордж Оруел – По следите на пророка

Клери Балцер

22.50 лв.
11.50 €
Американски бунтар

Американски бунтар

Марк Елиът

25.00 лв.
12.78 €
Михаил Булгаков. В търсене на любов и истина
-10%

Михаил Булгаков. В търсене на любов и истина

Гита Голдберг

13.49 лв.
6.90 €

Допълнителни материали Други книги от Малала Юсафзаи

Коментари за "Аз съм Малала"
Семра Шефкед - 23/01/2016
Искам тази книга
Моля намерете ми я

Добави коментар »
 
Полетата, отбелязани със *, са задължителни.
Моля, използвайте кирилица!
Мнения, които нарушават добрия тон, ще бъдат изтривани от администратора.
Име*
E-mail
Антиспам код*   генерирай нов код
Коментар*

Този сайт използва бисквитки (cookies). Ако желаете можете да научите повече тук.разбрах