Абонамент за бюлетин
С обич, Александър

С обич, Александър

ISBN: 9789542621003
Издател: Хермес
Издадена: 2021
Брой страници: 192
Корица: Мекa
Език: Български
Размери: 13.00x20.00
Корична цена: 7.64 € / 14.94 лв.
Цена: 7.64 € / 14.94 лв.
Вижте книги с подобно съдържание и в следните категории: Художествена литература, Българска литература, Проза
Роман за въображаемото и реалното, за приятелството и за любовта, която прави живота по-красив.

Катя Караиванова е филолог по образование. Автор е на повече от 10 пиеси, сред които са „Истината и само истината“ – поставена и излъчена от програма „Христо Ботев“, и „Камериерки“, отличена и издадена от Театър „София“. Работила е като радиоводещ и журналист и като помощник-режисьор в ДТ „Стоян Бъчваров“. От 1997 г. Караиванова живее в България и Монреал, Канада. „С обич, Александър“ е първият й роман.

Като деца Елза, Маги, Светла и Александър са съученици и приятели. Почти двайсет години по-късно трите момичета, макар и пораснали, все още са близки. Елза се е посветила на книгите, приютени в нейната малка книжарница. Светла и Маги са изцяло отдадени на децата си и семействата си.

Александър, заминал отдавна за чужбина, се е реализирал успешно професионално. Той e мъж, който не си задава екзистенциални въпроси, а оставя животът просто да му се случва.

И все пак и на четиримата нещо не им достига, за да са щастливи. Александър, който се е прибрал за погребението на баща си, случайно разбира, че покойният си е писал в продължение на месеци с Елза. Като се е представял за него. И последната му молба към Александър е да предаде на младата жена един плик.

„С обич, Александър“ е роман за въображаемото и реалното, за приятелството и за любовта, която прави живота по-красив.

Книги, подобни на "С обич, Александър"

Жертвени макове

Жертвени макове

Стефка Станчева

7.06 €
13.80 лв.
Заветът на Ян

Заветът на Ян

А. Д.

6.60 €
12.90 лв.
Какво живя, дядо? Разкази
-5%

Какво живя, дядо? Разкази

Веселин Вучков

3.89 €
7.60 лв.
Заветът на Монтесума

Заветът на Монтесума

Николай Рангелов

4.60 €
9.00 лв.
Един тъжен мъж

Един тъжен мъж

Лиляна Михайлова

6.39 €
12.50 лв.

Други книги от Катя Караиванова

Коментари за "С обич, Александър"
Добави коментар »
 
Полетата, отбелязани със *, са задължителни.
Моля, използвайте кирилица!
Мнения, които нарушават добрия тон, ще бъдат изтривани от администратора.
Име*
E-mail
Антиспам код*   генерирай нов код
Коментар*

Този сайт използва бисквитки (cookies). Ако желаете можете да научите повече тук.разбрах