Абонамент за бюлетин
Паметни бележки: За българо-либийските отношения 1963-2007

Паметни бележки: За българо-либийските отношения 1963-2007

ISBN: 9789546170323
Издадена: 2007
Брой страници: 300
Корица: Мекa
Език: Български
Размери: 16.50x23.50
Корична цена: 8.00 лв.
Цена: 8.00 лв.
ИзчерпанаИзчерпана
Вижте книги с подобно съдържание и в следните категории: История, Политика, публицистика, медии, Политика
Да се изследват българо-либийските отношения през периода на социализма и годините на прехода? На всичко това се гледа скептично, дори с насмешка. А дали е така, се разбира от настоящия сборник. Той е опит да се даде отговор на въпроса за зараждането, развитието и резултатите от българо-либийските отношения от 1963 до 2007 г.

Книги, подобни на "Паметни бележки: За българо-либийските отношения 1963-2007"

Секретно! Протестните акции на турците в България (януари-май 1989 г.)

Секретно! Протестните акции на турците в България (януари-май 1989 г.)

Веселин Ангелов

16.00 лв.
Борба без оръжие

Борба без оръжие

Веселин Ангелов

16.00 лв.
Украйна - Русия. Мисловна карта на двубоя
-10%

Украйна - Русия. Мисловна карта на двубоя

Мишел Фуше

10.80 лв.
Руско-украинската война
-10%

Руско-украинската война

Серхий Плохий

35.10 лв.
Залезът на античната цивилизация
-5%

Залезът на античната цивилизация

Михаил Ростовцев

13.30 лв.

Други книги от Веселин Ангелов

Коментари за "Паметни бележки: За българо-либийските отношения 1963-2007"
Илия Йовков - 03/03/2010
КОЙ ОСВОБОДИ МЕДИЦИНСКИТЕ НИ СЕСТРИ ОТ ЗАТВОРА В ЛИБИЯ

Българските и световни медии наложиха в съзнанието на българите, че нашите медицински сестри бяха спасени от смърт в Либия благодарение на усиията на българското правителство и българската общественост, на намесата на ЕС, на САЩ, на емира на Катар, на госпожа Саркози и др. Това е една “ОГРОМНА ИЗМАМА”.
Сестрите ни бяха осободени благодарение на книгата на уредника от музея в Благоевград Веселин Ангелов “Паметни бележки за българо-либийските отношения /1963-2007/, отпечатана в Сфия през 2007 г. Господин Кадафи бил толкова трагнат, че цел ден плакал в шатрата си от неговата книга и решил /по информация на Ал Джезира/ да ги освободи веднага и ги изпратил за София с неговият личен самолет. Ето това е “истината”.
Много от читателите на тези форуми се питтат какво делят Илия Йовков и Веселин Ангелов, та така остро спорят .
Проблема е в коренно различне виждания за това, какво е дисциплина и какво следва да работи един уредник в музея, какъвт е той.
Имам пълно право като гражданин да изразявам своето мнение за проблемите на музейното дело в окръга, още повече че по известни причини , тези проблеми са ми напълно ясни. Познавам добре и нормативните документи, които определят правата и задълженията на един уредник в един регионален музей – да извършва събирателска работа от района на музея, да ги обработва и съхранява, съгласно нормативните докумети , да подготвя справочен материал за ползване на тези материали от институции и граждани, до извършва научна дейност и публикации по теми свързани с историята на региона и др.
На коренно противоположно мнение е Веселин Ангелов. Той смята, ще длъжността му на уредник в музея е само да му осигурява един редовен доход и да работи по проблеми, които нямат нищо общо с проблемите на музея, но които явно му носят сериозни доходи. Какво общо има Регионалния вузей в Благоевград с българо-либийските отношетния или с имотите на Кобургите, та Ангелов работи и издава книги за тях ?
В същото време в неговния отдел има хиляди необработени материали, на други съдбата е неизвестна. Отдела няма нито една справочна картотека и др. проблеми. Знае ли Ангелов колко материали липсват в негови отдел и кой носи онговорност за това?

Затова Ангелов непрекъснато призовава във форумите – не вярвайте на Йовков, той е такъв, онакъв и пр.
АКО СЕГА НЕ ВЯРВАТ, ЩЕ ПОВЯРВАТ НА ПРОВЕРКИТЕ, КОИТО ЩЕ ПРЕДИЗВИКАМ.
По-рано директорката Камелия Грънчарова не успя да се справи с него. Сегашната, Галина Митрева, пък до открито толерира, дори с лъжесвидетелстване в съда. Регионалният исторически музей в Благоевград е капсулиран. Застрашена е голяма част от историческата памет на областта. Кметството или не може, или не желае да се занимава с тези проблеми. Не е ли срамно, че по официални данни през 2009 г. музея е посетен едва от 297 чуждестрани посетители ?
Ето това е линията, която ни разделя .
И понеже аз съм единственият, който се противопоставя на това негово поведение, той с невероятен цинизъм в статия във в. “Струма”се нахвърли срещу мен, за което го осъдих за 8 клевети.
Такова е поведението му и във форума – непрекъснато анонимно сипе обиди, лъжи и клевети, бе да си дава сметка, че с това пише собствената си биография на лъжец и клеветник.
Поведението на Ангелов е раково тяло в колектива на музея, той има разложително въздействие върху неговото състояние. Познавам по-голяма част от служителите, някои от птях са назначени от мен преди 20 и повече години. Те работеха и могат да работят. Но кой да ги мотивира, кой да ги организира ?

Добави коментар »
 
Полетата, отбелязани със *, са задължителни.
Моля, използвайте кирилица!
Мнения, които нарушават добрия тон, ще бъдат изтривани от администратора.
Име*
E-mail
Антиспам код*   генерирай нов код
Коментар*

Този сайт използва бисквитки (cookies). Ако желаете можете да научите повече тук.разбрах