В момента извършваме профилактика, за да подобрим услугата си. Поръчките временно не са налични. Благодарим за разбирането и се извиняваме за неудобството — скоро ще сме отново на линия!
Абонамент за бюлетин
Отрязаната глава
-5%

Отрязаната глава

ISBN: 9789549185256
Издател: Анико
Издадена: 2009
Брой страници: 404
Корица: Мекa
Език: Български
Размери: 14.50x21.00
Корична цена: 6.14 € / 12.01 лв.
Цена: 5.83 € / 11.40 лв.
Вижте книги с подобно съдържание и в следните категории: Българска литература, История, Биографична литература
"Главата на Васил Чекаларов беше забита на кол, нас ни изведоха и наредиха. Една торба напълнена с пръст, готвеха да окачат на шията на Илия Димушев, даваха му забитата глава и долната част на кола да прикрепи в торбата. Така обкичен Илия Димушев трябваше да върви след яздещия на бял кон комендант на града и да предвожда процесията, за да види мало и голямо, че гърците са осигурили вече Македония.
След това ни върнаха в комендантството, изредиха ни повторно, нас, другарите на Чекаларов, чиято глава беше поставена в един леген, пълен със спирт, да ни питат: "Тая ли е главата на бандита Чекаларов" и който се осмеляваше да каже "Не зная да ли е тая главата на Чекаларов" - удря го с нея по главата; после разтваряха устните му, които толкова мили и изразителни слова са произнасяли пред нас, показваха златния му зъб и отново я слагаха обратно в легена, за да я извадят наново и пак да ударят някого.
Ние бихме препоръчали и на Обществото на народите, което даде толкова много доказателства, че предпочита една нация като гърците пред други, да им създаде един отдел за палачество и зверства, когото да им повери, те ще изпълнят без упрек длъжността си, защото со по природа садисти и палачи..."
Из книгата "Отрязаната глава"

"Към тези думи на Васил Иванов ще добавим, че и днес в уж европейска Гърция е престъпление да си българин, не можеш да носиш българско име, не можеш да палиш свещ на българските гробища, включително и на варварски избитите български пленници на остров Трикери. Всичко българско в Гърция днес е забранено. Сега това го правят наследниците на варварите-палачи, описани в книгата "Отрязаната глава" на Васил Иванов. Тази закономерност и последователност в неистовата антибългарска омраза в Гърция ни накара да издадем тази книга..."
Никола Григоров

Книги, подобни на "Отрязаната глава"

Спомени и преживелици

Спомени и преживелици

Григор Преславски

4.60 €
9.00 лв.
Дълг и чест. Христо Смирненски
-10%

Дълг и чест. Христо Смирненски

Атанас Звездинов

4.70 €
9.20 лв.
Дълг и чест. Алеко Константинов
-10%

Дълг и чест. Алеко Константинов

Панко Анчев

4.70 €
9.20 лв.
Любов и орис
-10%

Любов и орис

Ася Сократова-Кяйчева

5.17 €
10.12 лв.
Личностите, които определиха нашата съдба
-10%

Личностите, които определиха нашата съдба

Искра Баева

4.70 €
9.20 лв.

Други книги от Васил Иванов

Коментари за "Отрязаната глава"
Добави коментар »
 
Полетата, отбелязани със *, са задължителни.
Моля, използвайте кирилица!
Мнения, които нарушават добрия тон, ще бъдат изтривани от администратора.
Име*
E-mail
Антиспам код*   генерирай нов код
Коментар*

Този сайт използва бисквитки (cookies). Ако желаете можете да научите повече тук.разбрах