Абонамент за бюлетин
Мемоарите на една лека жена
-10%

Мемоарите на една лека жена

ISBN: 9789542822707
Издател: DejaBook
Издадена: 2017
Брой страници: 288
Корица: Твърда
Език: Български
Размери: 14.00x19.00
Корична цена: 8.13 € / 15.90 лв.
Цена: 7.32 € / 14.32 лв.
ИзчерпанаИзчерпана
Вижте книги с подобно съдържание и в следните категории: Художествена литература, Преводна литература, Проза
Най-забраняваната книга в историята за първи път излиза в пълния си шокиращ и покоряващ вид на български език – преведена по първото, пълно, непреиначено издание. Разрешена в САЩ едва през 1966 г., а във Великобритания през 1970 г., тя остава недостъпна до наши дни в Австралия, Южна Африка, части от Близкия и Далечния изток.

Запленил мнозина с дръзките си философски послания, Джон Клилънд остава в историята като автора на първия наистина пълнокръвен еротичен роман и създател на прочутата куртизанка Фани Хил, която вече 270 години подигравателно краси снагата на благоприличието с прелестната си осанка...

Нестандартен роман за съзряването, за значимото, за секса, любовта и същността на обществото, "Мемоарите на една лека жена" безспирно променя свят след свят, епоха след епоха, читател след читател.

Джон Клилънд (1709–1787 г.) прекарва години наред на административна служба в колониална Индия, без никакви писателски амбиции. След завръщането си в Англия се разорява и през 1748 г. попада в затвора поради дългове

В затвора Клилънд написва „Фани Хил“ — откровен разказ за живота на младо момиче от провинцията, което отива в Лондон и става проститутка. Романът се прочува като „елегантно, цветисто порнографско произведение“. Фани Хил бързо добива популярност, появяват се и издания допълнени от анонимни автори
Англиканската църква веднага апелира към държавния секретар на Великобритания „да спре разпространяването на тази сквернословна книга, която е откровена обида на църквата и добрите маниери“. По настояване на църквата, Клилънд е арестуван по обвинение в „покваряване поданиците на краля“, но вместо да влезе отново в затвора, е оправдан, нещо повече, отпусната му е дори годишна пенсия.

Успехът на Фани Хил не води до голяма писателска кариера. Текстовете на Клилънд не получават одобрително внимание от читатели и критика и той умира забравен от всички.

-----------------

Чели ли сте една от онези книги, които винаги сте искали да прочетете, накрая успявате и просто се влюбвате в тях? Ето това е една от тях. Бях чувала за книгата, прочетох я и наистина много я харесах. Тя е красиво написана. Аз съм фен на еротиката и се възхищавам на автори, които могат да я изразяват подобаващо. Описанията са поетични и вдъхновяващи.

Читателско мнение

Книги, подобни на "Мемоарите на една лека жена"

Книжарницата, над която вишната бди

Книжарницата, над която вишната бди

Такуя Асакура

6.14 €
12.00 лв.
Алгот, Ана Стина и чудодейното лекарство

Алгот, Ана Стина и чудодейното лекарство

Юнас Юнасон

6.14 €
12.00 лв.
Островът на спящата жена

Островът на спящата жена

Артуро Перес - Реверте

7.62 €
14.90 лв.
Пазителят на буквите

Пазителят на буквите

Чарлс Мартин

5.62 €
11.00 лв.
Дъщерите на прислужницата

Дъщерите на прислужницата

Сòнсолес Òнега

7.67 €
15.00 лв.

Допълнителни материали Други книги от Джон Клилънд

Коментари за "Мемоарите на една лека жена"
Райна Михова - 29/01/2024
моля да ми изпратите книгата на адрес "Делийска воденица" 5 , Дружба 2 пк 1582

Добави коментар »
 
Полетата, отбелязани със *, са задължителни.
Моля, използвайте кирилица!
Мнения, които нарушават добрия тон, ще бъдат изтривани от администратора.
Име*
E-mail
Антиспам код*   генерирай нов код
Коментар*

Този сайт използва бисквитки (cookies). Ако желаете можете да научите повече тук.разбрах