Абонамент за бюлетин
Клада
-10%

Клада

ISBN: 9786197392159
Издател: Ерго
Издадена: 2017
Брой страници: 424
Корица: Мекa
Език: Български
Корична цена: 17.00 лв. / 8.69 €
Цена: 15.30 лв. / 7.82 €
Вижте книги с подобно съдържание и в следните категории: Художествена литература, Преводна литература, Проза
"Клада" е историята на тринадесетгодишно момиче в неназован град, в една неназована източноевропейска страна, което остава сираче и нещастният обрат в съдбата му съвпада с периода на рухването на диктатурата, от която е пострадало цялото семейство. Баба ѝ я намира в интерната за сираци и я взема със себе си. Ежедневието на героинята е изпълнено с фантазия и обикновени мечти, с юношески премеждия, първа любов и копнеж за щастлив и спокоен живот.

Романът е история на съвремието ни, която поставя въпроса за личната отговорност в тоталитарното общество, от което привидно сме се избавили в края на миналия век, както и в новото общество, към което бързаме да се приобщим. Памет или забрава, опрощение или отмъщение за подлостта и жестокостите, за раболепието и подчинеността при диктатурата? Въпроси, които вълнуват всички, съпричастни на промените през последните тридесетина години, поднесени през кръгозора на едно дете, чрез магичната дарба на бабата да твори добро там, където я посято само злото.

------------------

Дьорд Драгоман е ярка фигура в съвременната унгарска литература, световната си слава дължи на втория си роман "Белият цар" (2005), с който е познат и на българските читатели. Литературните му успехи започват с "Книга за опустошението" (2002), а романът "Клада" (2014), който сега предлагаме на любезния читател, е третият му монументален роман. Автор е на сборника с разкази "Хор от лъвове" (2015), превежда художествена литература от английски език, занимава се с литературна и филмова критика. Роден е през 1973 г. в Търгу Муреш (Марошвашархей), Румъния.

Семейството му се преселва да живее постоянно в Унгария през 1988 г. Възпитаник е на Будапещенския университет "Лоранд Йотвьош", завършва английска филология, защитава докторат по филологически науки, за писателската си дейност е носител на няколко унгарски и международни престижни награди. По романа "Белият цар", смятан за шедьовър и голямо постижение на унгарската литература в световен мащаб, е изготвен и игрален филм, британска продукция. Произведенията на Дьорд Драгоман са преведени на над тридесет езика.

Книги, подобни на "Клада"

Клада
-10%

Клада

Дьорд Драгоман

15.30 лв.
7.82 €
Белият цар
-10%

Белият цар

Дьорд Драгоман

11.70 лв.
5.98 €
Отвъд стените на раздялата
-10%

Отвъд стените на раздялата

Дефне Суман

26.41 лв.
13.50 €
Бягство

Бягство

Мартин Зутер

20.00 лв.
10.23 €
Цената на скандала
-10%

Цената на скандала

Луси Скор

19.71 лв.
10.08 €

Други книги от Дьорд Драгоман

Коментари за "Клада"
Добави коментар »
 
Полетата, отбелязани със *, са задължителни.
Моля, използвайте кирилица!
Мнения, които нарушават добрия тон, ще бъдат изтривани от администратора.
Име*
E-mail
Антиспам код*   генерирай нов код
Коментар*

Този сайт използва бисквитки (cookies). Ако желаете можете да научите повече тук.разбрах